Hjem Om Kvinesdal Om Handelshuset Kart Gjestebok Annet
English German
Bil/Bensin Dagligvarer/Kiosk Klær/Sko/Sport/Møbler Gull/Foto/Gaver Reklame/IT El./Rør/Maling Ferie/Fritid Øvrige tilbud
Postadresse: Nesgata
4480 Kvinesdal
Besøksadresse: Nesgata
Telefon: 38 35 01 40
Telefax 38 35 01 40
Åpningstider:  
Mandag - fredag: 09.00 - 16.00
Torsdag: 09.00 - 18.00
Lørdag: 09.00 - 13.00
 
 

 map...

 

Vi er nok i dag den eldste butikken her i Kvinesdal.
Forretningen ble etablert ca. 1900-1905 av Maria og Emanuel Egeland. Andreas Roskifte som er innehaver i dag overtok etter sin tante og onkel, Inger og Einar E.Egeland i 1979, altså 3 generasjon.

Vi har et godt utvalg av Diamantring, smykker i Gull og sølv, sølvbestikk og gaver i krystall og glass.

Vi er den eneste butikken i Kvinesdal som fører denne type varer. Bunadssølv har også tatt seg opp, det har vi gode priser på. I tilleggg er vi også det eneste parfymeriet i bygda, det også med lange tradisjoner.

I 2002 måtte vi flytte fra det gamle huset som butikken ble etablert i, måtte vike plass for nytt rådhus. Vi er nå i det som tidligere var ”posten”.

Nyttige lenker
VIP Kjeden Panorama
QMX E christopher
MAX FAKTOR
LUMENE
EIK
1TH
HADELANDGLASS

  

 

 

 
sølv,gull,diamanter,tinn,forlovelsesringer,parfymeri
Denne siden er vist 1983 ganger.
 
- Sist oppdatert: 29.04.2010 Aeston
Handelhuset Kvinesdal